Jakie są plusy diety ketogenicznej?

Chcesz w odpowiedni sposób zadbać o stan swojego zdrowia, poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne, doprowadzić do utraty wagi? Dieta ketogeniczna charakteryzująca się obniżeniem ilości spożywanych węglowodanów, a zwiększeniem ilości tłuszczy (białko na normalnym poziomie) jadłospisach służy właśnie takim celom. Osiąganie oczekiwanych efektów, z uwagi na istotną zmianę proporcji spożywanych składników w posiłkach, wymaga ogólnego dobrego stanu zdrowia i powinno się odbywać pod okiem specjalisty.


Dieta białkowo-tłuszczowa - efekty niskiej ilości węglowodanów


Keto dieta dąży do osiągnięcia stanu ketozy – momentu, w którym organizm zaczyna efektywnie spalać zmagazynowane w organizmie kwasy tłuszczowe zamiast glukozy. Taka sytuacja skutkuje zmniejszeniem tkanki i jednocześnie wyniku pokazywanego przez domową wagę. W procesach odchudzania pomaga również poprzez hamowanie łaknienia i wydłużanie czasu, w którym utrzymuje się efekt sytości, co również przekłada się na utratę zbędnych kilogramów. Łatwiejsze kontrolowanie apetytu - posiłki białkowo-tłuszczowe zapewnią właśnie taki efekt.


Dieta keto – plusy rezygnacji z węglowodanów


Głównym plusem posiłków o obniżonej zawartości węglowodanów jest spadek wagi, co wpływa pozytywnie nie tylko na samopoczucie psychiczne, ale również fizyczne, usprawniając pracę narządów wewnętrznych. Ketoza pomaga także zmniejszyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu, co znacząco poprawia stan zdrowia organizmu.


Warto zwrócić uwagę, że dieta niskowęglowodanowa chroni przed zawałami serca, miażdżycą tętnic, udarami i innymi chorobami sercowo-krążeniowymi. Z tego powodu posiłki białkowo-tłuszczowe polecane są także osobom zmagającym się z cukrzycą typu II oraz ze stanami przedcukrzycowymi.


Nikt nie ma wątpliwości, że sposób odżywiania ma istotne znaczenie w kontekście stanu naszego zdrowia, samopoczucia fizycznego i psychicznego oraz wyglądu zewnętrznego. Racjonalne odżywianie pod okiem specjalisty w ramach posiłków dostosowanych do potrzeb organizmu to najlepszy sposób na osiągnięcie oczekiwanych efektów. Przekonaj się o tym sam - umów się do mnie na wizytę!